O firmie

Przedsiębiorstwo nasze działa na rynku od 1945r. W wyniku zmian organizacyjnych i rozwojowych, od maja 1997r., działa pod nazwą Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne ” Chemia – Katowice” S.A. jako firma prywatna, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS Nr 0000134662, wpis: 21.X.2002r. Kapitał zakładowy: 4140 000 zł, Kapitał wpłacony: 4140 000 zł. NIP: 954-00-14-559, Regon: 272391478

Handel hurtowy i detaliczny artykułów i surowców chemicznych prowadzony jest w trzech oddziałach: w Katowicach, Bielsku - Białej i Częstochowie.

Firma dysponuje bazą magazynową przystosowaną do sprzedaży i składowania szerokiego asortymentu wyrobów przemysłu chemicznego, w tym materiałów niebezpiecznych, wymagających specjalnych zabezpieczeń i zezwoleń. Posiada również transport do przewozu chemikaliów i materiałów niebezpiecznych.

Wieloletnia współpraca z głównymi i uznanymi producentami branży chemicznej zarówno krajowymi jak i zagranicznymi gwarantuje odpowiednie jakościowo dostawy i pełne zabezpieczenie potrzeb klientów w zakresie szerokiego asortymentu produktów.

Celem firmy jest umacnianie pozycji wśród czołowych liderów na rynku Regionu Śląskiego w zakresie kompleksowego zaopatrzenia szerokiej rzeszy odbiorców w produkty przemysłu chemicznego.

Dążymy do tego, aby wieloletnia aktywność i zdobyte doświadczenie na rynku gwarantowały naszym Klientom stabilność i wysoką jakość oferowanych usług.

Potwierdzeniem tego jest uzyskanie certyfikatu ISO 9001.